недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Старец на 84 години со пиштол присилил баба на сексуален однос

Старец на 84 години со пиштол присилил баба на сексуален однос

Германец на возраст од 84 години, е обвинет дека во градот Емден во северна Германија со пиштол присилил 77-годишна старица на секс.

Во полициски претрес во неговиот дом во селото Крумхоерн биле пронајдени неколку парчиња оружје и муниција. Властите се сомневаат дека од ноември лани старецот извршил неколку напади врз жени.

Полицијата на осомничениот му ја одзела дозволата за поседување оружје.

Коронавирус