вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

СРЕЌЕН КРАЈ: Мисијата на векот заврши- сите деца и тренерот спасени од пештерата во Тајланд

СРЕЌЕН КРАЈ: Мисијата на векот заврши- сите деца и тренерот спасени од пештерата во Тајланд

Среќен крај на големата драма со младите момчиња и нивниот тренер од Тајланд. Тие беа заглавени во пештера цели две недели.

Според странските медиуми, успешно е завршена е мисијата на спасувањето на 12 момчиња и нивниот пренер од пештерата во која беа заробени од 23 јуни. Сите се надвор и на безбедно.

Коронавирус