петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 61
home Вести

Среќа во несреќа: Девојче падна од 3-ти кат на зграда, погледнете што се случи (ВИДЕО)

Среќа во несреќа: Девојче падна од 3-ти кат на зграда, погледнете што се случи (ВИДЕО)

Шестгодишно девојче падна од балкон на третиот кат од станбена зграда во Русија, но за среќа помина без повреди.

-Несреќата е снимена од надзорните камери лоцирани на зградата. Видеото покажува како дете паѓа во снегот, излегува од таму и заминува, пренесува руски Спутник.

По падот, веднаш била повикана Брза помош.

Девојчето ја помина ноќта на преглед во болницата, но, како што подоцна објави здравствената администрација во Томск, таа не скршила ништо за време на нејзиниот пад.

ЕУРО 2020

Македонија