среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 111
home Вести

СРЦЕПАРАТЕЛНО ВИДЕО: Мајка си ги фрла децата од прозор за да ги спаси од пожар

СРЦЕПАРАТЕЛНО ВИДЕО: Мајка си ги фрла децата од прозор за да ги спаси од пожар

Снимка на која се гледа како мајка од Истанбул своите 4 деца ги фрла низ прозорот од станот од третиот спрат за да ги спаси од пожар, со брзина на светлината го обиколи светот и потресе многумина.

Повеќе од десетина граѓани се собрале пред зградата во која горел стан и рашириле ќебе и церада за да можат да ги фатат децата кои мајката со солзи во очите ги фрлала за да им го спаси животот, додека луѓето врескале и ја молеле мајката да не ги фрла децата.

Турските медиуми јавија дека децата поминале без повреди, а мајката кратко била хоспитализирана.

Пожарот избил од табла со осигурачи.

Коронавирус