петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Спречен терористички напад во Франција, се апсат организаторите

Спречен терористички напад во Франција, се апсат организаторите

Француските власти спречија терористички напад и приведоа четири лица.

-Имавме доволно докази за да веруваме дека е планиран голем напад, изјави министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастнер.

Неименуван полициски извор изјави дека четирите лица се уапсени поради сомневање за набавка на оружје „за да извршат терористички чин“

Коронавирус