недела, 16. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

СПЕКТАКЛ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ: Дронови го осветлија небото и направија вистинско шоу (ВИДЕО)

СПЕКТАКЛ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ: Дронови го осветлија небото и направија вистинско шоу (ВИДЕО)

Синоќа се одржа шоу со дронови во Санкт Петербург. Настанот беше организиран во рамките на отворањето на туристичката сезона.

Иако забраната за масовни собири во главниот град на северот на Русија е сè уште во сила поради пандемијата на коронавирусот, голем број луѓе се собраа да уживаат во необичното шоу.

Коронавирус