четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 85
home Вести

Советник на бразилскиот претседател позитивен на коронавирус

Советник на бразилскиот претседател позитивен на коронавирус

Советникот на претседателот на Бразил за национална безбедност, Аугусто Хелено напиша денеска на својот налог на Твитер дека е позитивен на коронавирусот, иако немал никакви симптоми.

Седумдесет и две годишниот Хелено, генерал во пензија и еден од најблиските соработници на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, истакна дека се наоѓа во карантин во својот дом додека го чека вториот тест за потврда дека е заразен.

Коронавирус