петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 68
home Вести

Состојбата на Скрипал повеќе не е критична

Состојбата на Скрипал повеќе не е критична

Поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал повеќе не е во критична состојба и добро реагира на лекувањето по нападот со нервниот агенс минатиот месец, објави болницата во Солсбери.

– Тој добро реагира на лекувањето, неговата состојба брзо се подобрува и повеќе не е критична, соопшти Кристин Бланшард, медицинска директорка во болницата во Солсбери.