четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 62
home Вести

Состанок меѓу Путин и Ким Џон-ун во септември?

Состанок меѓу Путин и Ким Џон-ун во септември?

Рускиот претседател Владимир Путин би можел да се состане со севернокорејскиот лидер, Ким Џон-ун во септември.

Средбата би можела да се случи во Владивосток на далечниот исток на Русија, пренесува Ројтерс повикувајќи се на Риа новости.

Како што се наведува, се разгледуваат и други локации на кои би можело да се случи средбата.

Коронавирус