вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 108
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Сопругата на полицаецот кој го уби Флојд побара развод

Сопругата на полицаецот кој го уби Флојд побара развод

Кели Чаувин, сопруга на поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Чаувин поднесе барање за развод по 10 години брак.

Во изјавата која ја пренесе нејзиниот адвокат, таа вели дека е шокирана од убиството на 46-годишниот Флојд кој загина во текот на насилство приведување. Во изјавата се вели дека смртта на Флојд многу ја погодила и сочувствува со неговото семејство.

Парламентарни избори 2020