вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 110
home Вести

Сопругата на Макрон се криеше од јавноста, познато е што правела и што сакала да сокрие

Сопругата на Макрон се криеше од јавноста, познато е што правела и што сакала да сокрие

Првата дама на Франција, Брижит Макрон, како што пренесуваат француските медиуми, неодамна во најголема тајност посетила приватна клиника во Париз каде имала естетски зафати.

Таа е постара од сопругот Емануел 25 години.

Последен пат во јавноста таа се појави на воената парадали, а само два дена подоцна Бриџит отишла во клиниката American Hospital of Paris на консултации со лекарите, а хируршките зафати ги направила, веднаш наредниот ден.

Операцијата поминала без никакви проблеми и првата дама уште истата вечер ја напуштила клиниката, наведуваат француските медиуми, додавајќи дека оттаму таа заминала во една од претседателските резиденции каде останала два дена за да се опорави.

Естетските зафати, наведуваат медиумите, се причина што Бриџит ја нема во јавноста.

Коронавирус