понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Сопругата и ќерката на либанскиот премиер повредени во експлозијата во Бејрут

Сопругата и ќерката на либанскиот премиер повредени во експлозијата во Бејрут

Сопругата и ќерката на либанскиот премиер Хасан Диаб се повредени во ужасната експлозија што синоќа ја погоди областа во близина на пристаништето во Бејрут.

Експлозијата ја оштети и службената резиденција на претседателот на Либан, палатата „Бабда“.

Детонацијата оштети голем број згради, вклучително и Руската амбасада.