недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Вести

Сомнително возило на Елисејските полиња

Сомнително возило на Елисејските полиња
epa06354605 Christmas lights hang from the trees during a rainy night on the Champs Elysees avenue in Paris, France, 27 November 2017. EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

На Елисејските полиња денеска е забележано сомнително возило, поради што единицата на француската полиција за уништување на бомби користи кучиња-трагачи и роботи со цел да го истражи возилото.

Француската полиција ја блокирала авенијата, што се наоѓа во близина на Триумфалната капија и ги пренасочува минувачите на одалеченост од 150 метри.

Париската полиција операцијата ја опиша како „превентивна“.