среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Со спектакуларен огномет во Лондон дочекана 2018 година

Со спектакуларен огномет во Лондон дочекана 2018 година

Со спектакуларен огномет беше дочекана 2018 година во Лондон и Единбург, јави Би-Би-Си.

Во Лондон огнометот го следеа повеќе од 100.000 луѓе, а во Единбург повеќе од 150.000 и покрај предупредувањата за силен ветар.

На концерт во Единбург свиреа Раг енд Боун мен и Хјуман Лиг додека посетителите на плоштади ги забавуваат Арета Френклин, Аријана Гранде и Флоренс Велч чија музика беше пуштана од звучници до полноќ. Испукани беа 10.000 патрони огномет, а шоуто траеше 12 минути.

Коронавирус