вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 162
home Вести

Со силни болки во увото отишла во болница: Тоа што го најдоа лекарите можело да ја убие! (ВИДЕО)

Со силни болки во увото отишла во болница: Тоа што го најдоа лекарите можело да ја убие! (ВИДЕО)

Откако почувствувала силни болки во увото, Американката Сузи Торес, од американската сојузна држава Канзас Сити, со сопругот отишла во болница мислејќи дека има воспаление поради заостаната вода во ушниот канал.

Сепак, кога лекарот ја прегледал забележал дека во нејзиното уво всушност има пајак. По внимателната интервенција инсектот е изваден, а вознемиреноста кај присутните кулминирала кога било откриено дека станува збор за отровен пајак, од видот браун, сличен на Црната вдовица.

Вистинско чудо е како жената не е касната од пајакот, што веројатно ќе доведело до сигурна смрт.

Сузи откри дека не знае како пајакот и влегол во увото, но тврди дека ќе се грижи во иднина.

„Си ставив парчиња памучна вата во ушите минатата ноќ затоа што немав чепчиња. Преплашена сум“, заклучи Сузи.

Qatar 2022