среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Со седум куршуми, изрешетан бизнисмен пред неговата луксузна вила (ФОТО)

Со седум куршуми, изрешетан бизнисмен пред неговата луксузна вила (ФОТО)

Со куршум во срцето пред неговата луксузна вила, убиен е шпански бизнимен во Велика Британија.

Како што пренесува „Th Sun“, атентатот врз бизнисменот Петер Андерв Њилиамсон (39) од Салвадор е извршен додека го паркирал своето Ауди.

Британските медиуми објавија фотографија од убиениот бизнисмен, исто така пренесуваат дека кон него беше стрелано од друг автомобил во движење, при што дирекно во него беа испукани седум од кој еден куршум го погоди во срцето, при што почина на лице место.

Понатаму медиумите информираат дека главното поле на кое ќе се води истрагата е таа со бизнисот со дрога, бидејќи претходно тој беше апсен од шпанската полиција за транспорт на канабис.

Британската полиција работи на случајот за целосно расчистување на истиот и откривање на сторителите.

Коронавирус