четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 88
home Вести

Со сачмарка ја убил мајката на своето дете пред неговите очи- крвавиот настан се одвивал пред полициска станица (ВИДЕО)

Со сачмарка ја убил мајката на своето дете пред неговите очи- крвавиот настан се одвивал пред полициска станица (ВИДЕО)

Еден татко од Калифорнија ја убил мајката на своето дете во текот на размена пред локалната полициска станица.

Џејкоб Мун (30), татко од Калифорнија, е уапсен поради наводно убиство на 27-годишната Бренда Рентаи, мајка на својот син, и тоа со сачмарка.

Убиството се случи во неделата во текот на размена на детето пред локалната полициската станица. Како што се наведува, Бренда отишла во полициската станица за да го земе синот од таткото.

Таа наводно се плашела од Мун, па го прашала семејството да дојде со неа на размена. Додека стоеле напред, родителите почнале да се караат. Во еден момент, Мун наводно испукал од сачмарката во Бренда, убивајќи ја на само неколку чекори од влезната врата на полициската станица.

Мун, која има насилна криминална историја, по убиството побегнал со својот црн камионет, а уапсен е во текот на ноќта.

Неговиот 17-месечен син бил присутен во моментот на пукањето, но не е повреден.

Коронавирус