среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

Со нови 427, бројот на смртните случаи од коронавирусот во Франција достигна 24.087

Со нови 427, бројот на смртните случаи од коронавирусот во Франција достигна 24.087

Во последните 24 часа во Франција се регистрирани 427 смртни случаи од Ковид-19, со што вкупната бројка достигна 24 087, јави дописникот на МИА.

Поради инфекција од Ковид-19 на болничко лекување се наоѓаат 26 834 лица, имено во последните 24 часа како нови пациенти има 1.070 лица.

На интензивна нега се наоѓаат 4.207 пациенти поради инфекцијата со коронавирусот. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија