понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 15
home Вести

Со месеци чувствувала неподнослива смрдеа во станот, кога мајсторите ги искршија плочките се шокираа (ВИДЕО)

Со месеци чувствувала неподнослива смрдеа во станот, кога мајсторите ги искршија плочките се шокираа (ВИДЕО)

Студентката од Велика Британија Серен Гомез (26) се преселила во луксузна гарсоњера во септемри, а после неколку недели чуствувала неподнослива смрдеа.

Иако ги информирала сопствениците, тие ја игнорираа, па повикала мајстори.

Кога мајсторите ги искршија плочките пд туш кабината и го пробија ѕидот, пронајдоа лешеви од стаорци во фаза на распаѓање.

-Смрдеата стануваше се полоша и полоша. На почетокот мирисаше на матна вода, а потоа на канта со ѓубре. Не можев никого да повикам, затоа што мирисот беше толку многу лош што ми беше незгодно, открива студентката.

-Луѓето мислеа дека сум луда затоа што говорев дека нешто мириса, како да е нешто мртво во станот, вели Гомез.