среда, 3. март 2021. Вести денес: 99
home Вести

СО КУФЕРИ ВО РАЦЕ: Семејството Трамп се збогува со Белата куќа и се качи во хеликоптер (ВО ЖИВО)

СО КУФЕРИ ВО РАЦЕ: Семејството Трамп се збогува со Белата куќа и се качи во хеликоптер (ВО ЖИВО)

Доналд Трамп ја напушта Белата куќа и Вашингтон.

За неполн час започнува и официјалната програма за инаугурација на новиот претседател Џо Бајден.

Видеото од настанот во живо можете да го следите во продолжение:

Коронавирус