среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 131
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Снимките биле лажни, претседателот Бајден НЕ заспал на состанокот со Бенет

Снимките биле лажни, претседателот Бајден НЕ заспал на состанокот со Бенет

На социјалните мрежи вчера излегоа снимки на кои изгледаше како американскиот претседател Џо Бајден да задремува додека е на состанок со израелскиот премиер Нафтали Бенет.

Од администрацијата на Бајден соопштија дека снимките се лажни и дека тоа е класична манипулација од страна на неговите противници.

Таа снимка содржела содржини од неколку снимки. Тоа било отсечено од снимки од 2018-та година, кога на говорот на Хилари Клинтон, сегашниот претседател Џо Бајден гледа надолу.

Ние, како и илјадници други светски медиуми, го споделивме видеото, не знаејќи дека всушност е манипулација.