недела, 20. септември 2020. Вести денес: 84
home Вести

Снимка од уривањето на рускиот суперсоничен бомбардер (ВИДЕО)

Снимка од уривањето на рускиот суперсоничен бомбардер (ВИДЕО)

Суперсоничен руски бомбардер „ту-22М3“ се урна во вторникот при слетување на воен аеродром во Мурманската област во Русија.

Вчера, во медиумите се појави неверојатна снимка од падот на военото летало.

 

Коронавирус