понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

СНЕЖНА АПОКАЛИПСА: Во Москва за 24 часа наврнала рекордна количина снег, срушен рекордот стар половина век (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СНЕЖНА АПОКАЛИПСА: Во Москва за 24 часа наврнала рекордна количина снег, срушен рекордот стар половина век (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Главниот град на Русија веќе втор ден е на удар на силна снежна бура која локалните медиуми ја нарекуваат „бура на векот“.

Во Москва во текот на вчерашниот ден наврнала рекордна количина на снег, а врнежи се очекуваат и во текот на следните денови.

 

Коронавирус