понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Снег на плажите во Аргентина (ФОТО+ВИДЕО)

Снег на плажите во Аргентина (ФОТО+ВИДЕО)

На плажите во јужниот дел на Аргентина, во градот познат под името „градот на крајот од светот“, падна снег.

Фотографот Себастијан Инглесес на својот Фејсбук профил објави снимка од невремето во градот Ушуаја.

Ушуаја е главен град на аргентинската провинција Огнена Земја, која го доби името од страна на португалскиот истражувач Фернандо Магелан, а некое време таму престојуваше и познатиот научник Чарлс Дарвин.

Коронавирус