сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Смртна казна за 37 терористи

Смртна казна за 37 терористи

Саудиска Арабија денеска погуби 37 свои државјани поради поврзаност со тероризам, соопшти Министерството за внатрешни работи.

-Извршена е смртна казна над виновниците кои усвоија екстремистичка идеологија, формирајќи терористички групи за да ја загрозат безбедноста на земјата и да предизвикаат конфликт, јави државната новинска агенција.

Коронавирус