петок, 3. декември 2021. Вести денес: 135
home Вести

Словачки пратеник го изгубил целото семејство во авионската несреќа

Словачки пратеник го изгубил целото семејство во авионската несреќа

Антон Хрнко, словачки пратеник, објавил дека неговата сопруга и двете деца се меѓу загинатите патници кои биле на летот на „Етиопијан ерлајнс“.

Со длабока тага објавувам дека мојата драга сорпуга Бланка, синот Мартин и ќерката Мишел починаа во текот на воздушната катастрофа во Адис Абеба денес во утринските часови, напишал тој и замолил за малку тишина во нивна чест.

Коронавирус