вторник, 28. март 2023. Вести денес: 120
home Вести

Слон прегазил Германка додека се обидувала да го фотографира

Слон прегазил Германка додека се обидувала да го фотографира

Слон усмрти туристка од Германија во националниот парк во Зимбабве додека се обидувала да го фотографира.

Четириесетидеветгодишната жена починала неколку часа откако слонот ја прегазил во Националниот парк Мана пулс.

Германката била со група туристи на влезот од паркот кога наишле на стадо слонови.

Портпаролот на паркот изјави дека посетителите секогаш се предупредуваат да бидат оддалечени од дивите животни.

loading...