четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Почесна стрелба во Британија во чест на принцот Филип

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Почесна стрелба во Британија во чест на принцот Филип

Во чест на починатиот принц Филип, сопругот на кралицата Елизабета, денеска во Велика Британија има почесна стрелба која може да ја следите во продолжение:

Коронавирус