недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 31
home Вести

Славниот актер Стивен Сигал е нов специјален претставник на Кремљ

Славниот актер Стивен Сигал е нов специјален претставник на Кремљ

Актерот Стивен Сигал е назначен за специјален претставник на руското Министерство за надворешни работи за хуманитарни врски со САД.

Во соопштението од руското МНР се наведува дека целта на назначувањето е да се подобри развојот на односите меѓу двете земји „во хуманитарната област, вклучувајќи ја и сферата на културата, уметноста, како и прашањата од областа на младите и социјалниот живот.”