недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Слаб земјотрес регистриран во Полска

Слаб земјотрес регистриран во Полска

Слаб земјотрес со интензитет од 4,8 степени според Рихтеровата скала, денеска е регистриран на околу 80 километри од полскиот град Вроцлав.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од два километри, а траел околу пет секунди.

Засега нема информации за жртви или предизвикани материјални штети.

Коронавирус