вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 137
home Вести

Скандал на врвот: Дечко и девојка имаа секс на Кепсовата пирамида (ВИДЕО)

Скандал на врвот: Дечко и девојка имаа секс на Кепсовата пирамида (ВИДЕО)

Египетската полиција започнала истрага откако еден дански пар се искачил на Кеопсовата пирамида во Гиза, за потоа да се фотографираат голи во текот на сексуалниот однос на врвот на една од најголемите туристички атракции во земјата.

-Министерот за културно наследство, Калед ал-Анани поднел кривична пријава против парот, известил весникот „Ал-Ахрам“.

На видео снимката може да се видат маж и жена како се качуваат на врвот на Големата пирамида, а на крајот има замрзната фотографија на која позираат голи додека водат љубов.

Не се знае дали парот се уште е во Египет.

Снимката која трае три минути објавена е на Јутуб и предизвика огорченост кај Египќаните.

„Скандал на врвот на пирамидата…. Како само можеле да се качат? Сигурно ги подмитиле чуварите“, напишал еден корисник на Твитер.

Коронавирус