петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 92
home Вести

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ – еве за што се работи!

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ – еве за што се работи!

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побарала од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните мрежи.

Едно видео покажува како полицаец покажува пиштол кон лице на земја.

Властите потврдиле дека во тек е полициска акција, но не е јасно што довело до хаос на аеродромот.

Според германски новинар, две лица кои го оставиле куферот без надзор биле приведени.

Како последица на овие настани, некои летови може да бидат одложени. На патниците им било кажано однапред да го проверат статусот на летот пред пристигнувањето.

Коронавирус