среда, 8. декември 2021. Вести денес: 104
home Вести

Сириската армија за првпат по седум години има целосна контрола врз Дамаск

Сириската армија за првпат по седум години има целосна контрола врз Дамаск

Сириската армија соопшти дека има целосна контрола над главниот град Дамаск и околината, за првпат од почетокот на конфликтот пред повеќе од седум години.

Коронавирус