четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 18
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Сирија одби израелски напад

Сирија одби израелски напад

Системот за противвоздушна одбрана на Сирија одби напад од Израел врз објекти во јужниот дел од Дамаск.

– Нашата противвоздушна одбрана одби израелски напад во јужниот регион на Дамаск, објави сириската новинска агенција САНА.

Корисниците на социјалните мрежи објавиија дека во јужниот дел на Дамаск се слушнале силни детонации.

Коронавирус