четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 152
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Сириец на сред улица во Штутгарт убил маж со меч, случаен минувач снимил сè (ВИДЕО)

Сириец на сред улица во Штутгарт убил маж со меч, случаен минувач снимил сè (ВИДЕО)

Во Штутгарт е уапсен 28-годишен Сириец кој на сред улица со меч убил 36-годишен маж, јавуваат германските медиуми.

Според Билд, убиецот и убиениот човек биле цимери.

Убиениот човек е Германец со казахстанско потекло, а мотивот за убиството засега не е познат.

Откако го убил цимерот со меч среде улица, Сириецот избегал од местото на злосторството со велосипед.

Случаен минувач снимил сè.

Коронавирус