среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Силувал млади фудбалери: Овој тренер е педофилот наречен „олицетворение на ѓаволот“ (ФОТО+ВИДЕО)

Силувал млади фудбалери: Овој тренер е педофилот наречен „олицетворение на ѓаволот“ (ФОТО+ВИДЕО)

Поранешниот фудбалски тренер Бери Бенел е осуден на 31 година затвор за сексуално злоставување момчиња.

Судијата при изрекување на казната, го нарекол Бенел за „олицетворение на ѓаволот“. Тој е осуден за сексуален напад на 12 момчиња на возраст од 12 до 15 години.

Злосторството го правел како тренер од 1979 до 1991 година и ги уценувал децата со нивната фудбалска кариера.

Бенел за слични кривични дела во Британија и во САД е веќе осуден на три затворски казни.

Во времето кога било тренер , работел со подмладокот на фудбалските тимови Манчестер сити и Стоук.

Коронавирус