четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 61
home Вести

Силно торнадо над градот Салерно во Италија (ВИДЕО)

Силно торнадо над градот Салерно во Италија (ВИДЕО)

Огромно торнадо е забележано вчера над градот Салерно во југозападна Италија.

Според очевидци, торнадото бил силно и кревало контејнери на градското пристаниште.

Засега нема информации за евентуални жртви и повредени.

Локални избори 2021