четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 161
home Вести

Силна експлозија во Англија: Пожарникарите се борат со пламенот (ФОТО+ВИДЕО)

Силна експлозија во Англија: Пожарникарите се борат со пламенот (ФОТО+ВИДЕО)

Силна експлозија во центарот на градот Дерби, а како што се гледа од видео снимките чад излегува од кровот.

Фотографиите ги покажуваат огромните облаци дим над градот додека пожарникарите се борат со пламенот.

Се верува дека пожарот избил после 17 часот, известува Дербишир Лајв.

Граѓаните велат дека слушна експлозија, а голем број противпожарни возила тргна во битка со пламенот.

Коронавирус