недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 44
Во живо

Втора годишна конференција на Унија на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Вести

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ГО ПОТРЕСЕ РОСТОВ: Водач на џихадистите се разнесе за да не биде уапсен во Русија

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ГО ПОТРЕСЕ РОСТОВ: Водач на џихадистите се разнесе за да не биде уапсен во Русија

Водичот на ќелиите на Исламската држава во Русија се разнел за да го избегне апсењето во областа Ростов.

Руската служба за безбедност (ФСБ) соопшти дека спречила терористички напади на југот на Русија.

ФСБ соопшти дека водачот на Исламската ќелија кој планирал напади во рускиот регион Ростов, се разнел со импровизиран уред.

Членовите на ќелиите планирале „разорни терористички напади“ на територијата на Русија.