среда, 2. декември 2020. Вести денес: 137
Во живо

Блокада на Владата и МНР - „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Вести

Силна бура го погоди западниот дел на Германија

Силна бура го погоди западниот дел на Германија

Силна бура го погоди западниот дел на Германија, а налошо било во градот Вупертал.

На улиците завладеал целосен хаос, обилните врнежи ги претвориле улиците во реки кои носеле се пред себе, па дури и луѓе, јавија локалните медиуми.

Силниот дожд урнал дури и кровови на некои куќи, уништени се десетици автомобили, а луѓето останале заробени во трговски центри.

За сега нема информации за жртви.

Спасувачките служби се обидуваат да излезат на терен и да интервенираат, но ситуацијата им ja отежнува работата.

Силно невреме го погоди и Дизелдорф, каде врнел и град. (МИА)

Коронавирус