сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Силен земојтрес ја погоди Венецуела

Силен земојтрес ја погоди Венецуела

Земјотрес со интензитет 7,3 степени по Рихтер го погоди северниот брег на Венецуела, но засега нема извештаи за повредени или за евентуална штета, соопшти министерот за внатрешни работи на таа земја Нестор Реверол.

Епицентарот се наоѓал на релативно голема длабочина.

Земјотресите со таков интензитет се сметаат за разорни и можат да нанесат значителна штета.

(Миа)

Коронавирус