понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 196
home Вести

Силен земјотрес во Јапонија, епицентарот во близина на Токио

Силен земјотрес во Јапонија, епицентарот во близина на Токио

Земјотрес со јачина од 5,8 степени, но и бројни помали потреси синоќа се регистрирани во Тихиот Океан, во близина на јапонскиот брег,

Регистрираниот силен потрес бил со епицентар на 103 километри од Токио, а на длабочина од 10 километри.

Во истата област биле регистрирани и потреси со јачина од 4,1 до 5,1 степен.

Коронавирус