среда, 28. септември 2022. Вести денес: 101
home Вести

Силен земјотрес во Индонезија

Силен земјотрес во Индонезија

Земјотрес со јачина на ударот од 5.9 степени според Рихтер ноќеска е регистриран крај индонезискиот брег, јави Европскиот средоземноморски сеизмолошки центар, цитиран од БГНЕС.

Епицентарот на потресот бил на 141 километар од градот Бенгкулу, на островот Суматра, на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за жртви или разурнувања.

Коронавирус