петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Силен земјотрес во Индонезија

Силен земјотрес во Индонезија

Земјотрес со јачина од 6,2 степени го погоди регионот Танимбар во Индонезија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕСМЦ).

Земјотресот бил на длабочина од 49 километри.

Индонезиската агенција за геофизика соопшти дека не постои опасност од цунами. Засега нема извештаи за штети или жртви.

Коронавирус