петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Вести

Силен земјотрес во близина на американската територија Гуам во Пацификот

Силен земјотрес во близина на американската територија Гуам во Пацификот

Земјотрес со јачина од 6,4 степени денеска ја погоди областа во близина на брегот на американската територија Гуам, остров во Тихиот Океан, објави Геолошкиот институт на САД.

Засега нема информации за евентуални жртви или предизвикана материјална штета.

Земјотресот е регистриран на 212 километри југоисточно од главниот град Хагатање, на релативно мала длабочина од десет километри.

(Миа)

Коронавирус