петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 119
home Вести

Силен земјотрес со јачина од 6 степени по Рихтер

Силен земјотрес со јачина од 6 степени по Рихтер

Земјотрес со јачина од 6.0 степени по Рихтеровата скала утрово го погоди источниот дел на Тајван, а според сведоштва на социјалните мрежи, се се тресело, зградите силно се клателе, а се создала и паника.

Центарот на земјотресот бил 162 километри оддалечен од главниот град.

Засега нема информации за штетите.

Коронавирус