вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 33
home Вести

Силен земјотрес со јачина од 6,6 степени на Филипини

Силен земјотрес со јачина од 6,6 степени на Филипини

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран на Филипините.

Земјотресот е регистриран меѓу островот Миндоро и главниот град на Филипините, Манила, објавија светските агенции.

Епицентарот бил на длабочина од 173 километри.

Сè уште нема информации за опасност од цунами.

Коронавирус