недела, 26. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди оваа држава!

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди оваа држава!

Силен земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди јужната иранска провинција Фарс, јави иранската државна телевизија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Хешта. Засега нема извештаи за можни жртви или материјална штета. (МИА)

Коронавирус