петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 8
home Вести

Силен земјотрес регистриран во Татарски Теснец

Силен земјотрес регистриран во Татарски Теснец

Земјотрес со интензитет од 6,4 степоени соред Рихтеровата скала синоќа е регистриран во Татарски Теснец во Русија, соопшти Европски медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот бил на длабочина од 585 километри.

Коронавирус