петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 158
home Вести

Силен земјотрес регистриран во Егејското Море

Силен земјотрес регистриран во Егејското Море

Земјотрес со интензитет од 4,1 степен по Рихтер беше регистриран во Егејското Море во близина на Ајваџик во северозападна Турција.

Епицентарот бил во морето на околу 8,5 км од градот Ајваџик.

Според првични информации, нема повредени луѓе ниту материјална штета.

Коронавирус